nawigacja gps mivue

Dawniej, podczas podróżowania samochodem niezbędne były mapy.

Nawet jeżeli podróż dotyczyła tylko Polski, posiadanie aktualnej mapy było priorytetem w razie wyjazdu w nieznany teren.

Na dzień dzisiejszy, mapy to już przeżytek. Zastąpiła je elektroniczna nawigacja GPS, która samodzielnie wskaże najlepsze drogi, wolne od prac remontowych, ostrzeże przed fotoradarami, a także wskaże, gdzie jest najbliższa stacja benzynowa.

Jedną z cenionych nawigacji jest Mio MiVue Drive 60. To dość drogie urządzenie, kształtujące się w wysokim przedziale cenowym od 899 złotych, ale jego funkcjonalność warta jest ceny. MiVue Drive 60 to połączenie nawigacji z wideo rejestratorem jazdy. Posiada dość duży 6,2” ekran dotykowy, z wbudowanymi mapami Polski i Europy, często aktualizowanymi bez dodatkowych opłat, ma aktywny system ostrzeżenia o zjeżdżaniu z właściwego pasa ruchu, a także alarm antykolizyjny. Przekazuje też ostrzeżenia o obecnych i nowych fotoradarach.

Zamontowana kamera dokładnie rejestruje każdą sytuację na jezdni a wszystkie nagrania są przechowywane na karcie pamięci.

Dodaj komentarz